top of page

Gdzie na rower w Poznaniu  1. Rusałka - Strzeszyn – Kiekrz (poziom trudności: 2/5)


Podczas tej urokliwej trasy rowerowej będziesz miał okazję odkryć piękno przyrody i rekreacyjne możliwości miasta. Startując od malowniczego jeziora Rusałka, przemierzysz ścieżki prowadzące przez zielone tereny, które oferują doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku. Następnie trasa prowadzi do urokliwej dzielnicy Strzeszyn, gdzie przyrodnicze szlaki zachęcają do dalszego odkrywania. Docelowo, dotrzesz do Kiekrza, słynącego z pięknych krajobrazów i możliwości aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ta trasa liczy około 15-20 km i jest idealna zarówno dla rodzin, jak i dla miłośników rowerowych przygód w mieście Poznań.


2. Trasa Malta – Rataje (Poziom trudności: 2/5)


Rowerowa wyprawa od jeziora Malta do dzielnicy Rataje w Poznaniu to doskonała okazja do odkrywania piękna miasta i jego okolic. Startując przy malowniczym jeziorze Malta, gdzie przyroda i liczne atrakcje rekreacyjne zapraszają do odpoczynku, przejedziesz przez zieloną i spokojną okolicę, wokół nowo otwartego zoo, docierając do Rataj. Ta trasa oferuje możliwość poznania różnorodnych krajobrazów Poznania, łącząc urok jeziora z zielenią parków miejskich.


3. Trasa Pod Bramą Poznania–Tereny zalewowe Warty (Poziom trudności: 1/5)


Rowerowa podróż od historycznej Bramy Poznania przez malownicze tereny zalewowe Warty to doskonała okazja do poznania uroków przyrody i historii Poznania. Startując spod Bramy Poznania, symbolu miasta, przemierzysz zabytkowe ulice i malownicze zakątki starego miasta. Następnie trasa prowadzi wzdłuż Warty, gdzie otaczające tereny zalewowe oferują niepowtarzalną atmosferę spokoju i piękna naturalnego. To idealna trasa dla miłośników przyrody oraz osób poszukujących relaksującej i jednocześnie inspirującej podróży rowerowej w sercu Poznania.


4. Trasa Starorzecze Warty–Warthe Puszczykowo (Poziom trudności: 4/5)


Rowerowa wyprawa przez malownicze Starorzecze Warty do urokliwego Puszczykowa to doskonała okazja do odkrywania przyrodniczych skarbów regionu Wielkopolski. Trasa średnio zaawansowana, licząca około 25 km, rozpoczyna się na terenach Starorzecza Warty, gdzie natura harmonijnie współgra z rzecznym krajobrazem. Przemierzając zielone ścieżki i spokojne wsie, dotrzesz do Puszczykowa, miejscowości zachęcającej swoim urokiem i lokalnymi atrakcjami, idealnymi do odpoczynku i dalszego odkrywania piękna Wielkopolski.Więcej ścieżek rowerowych można znaleść na stronach:

22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Bình luận


bottom of page