top of page

Gdzie wybrać się na rowerze we Wrocławiu

  1. Trasa rowerowa nr 1. Po Atrakcjach DOT290 https://dolnyslaskrowerem.pl/trasa/wroclaw-trasa-po-atrakcjach-dot290 To wyjątkowa trasa rowerowa najpopularniejszymi atrakcjami Wrocławia.

  2. Trasa rowerowa nad Odrą (Poziom trudności: 2/5)


Rowerowa przygoda wzdłuż Odry zaprasza do odkrywania pięknych zakątków Wrocławia. Startując w historycznej dzielnicy Ołbin, przejedziesz przez spokojne i urokliwe osiedle Zacisze, gdzie wciąż można poczuć ducha tradycyjnej architektury. Następnie trasa prowadzi przez zielony Biskupin, gdzie otaczające parki i ścieżki rowerowe zapewniają wspaniałe warunki do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Docelowy punkt, Sępolno, zachęca swoim wiejskim charakterem i malowniczymi krajobrazami nad brzegiem Odry.


3. Wrocławska pętla (poziom trudności: 2/5)


"Pętla wokół Wrocławia" to wyjątkowa trasa rowerowa, która wiedzie przez malownicze krajobrazy Dolnego Śląska oraz okolice Wrocławia. Start i meta trasy znajdują się w centrum miasta lub jego pobliskich dzielnicach, co czyni ją łatwo dostępną dla mieszkańców oraz turystów. Podczas podróży rowerowej można cieszyć się urokliwymi wioskami, bujnymi lasami oraz pięknymi terenami zielonymi, które stanowią doskonały kontrast wobec miejskiego krajobrazu Wrocławia.


4. Wrocław - Smolec – Samotwór (poziom trudności: 2/5)

 

Odkryj uroki Dolnego Śląska podczas magicznej trasy rowerowej z Wrocławia do malowniczego Smolca, a następnie do urokliwego Samotworu. Trasa liczy około 35 km i oferuje różnorodne tereny, które są dostosowane zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych rowerzystów. Przejeżdżając przez piękne krajobrazy i malownicze wsie, będziesz miał okazję doświadczyć autentycznej atmosfery tej części Polski. Każdy kilometr tej trasy to okazja do odkrywania nowych miejsc i cieszenia się przyrodą Dolnego Śląska.


5. Pętla Stabłowice – Maślice (poziom trudności 3/5)


Rowerowa wyprawa wzdłuż Odry: Petla Stabłowice - Maslice zaprasza do odkrywania malowniczych zakątków Dolnego Śląska. Rozpoczynając podróż w dzielnicy Stabłowice we Wrocławiu, przejedziesz przez urokliwe ścieżki wzdłuż brzegów Odry, ciesząc się niepowtarzalnymi widokami i spokojem przyrody. Trasa prowadzi przez urocze wsie, zatrzymując się w Maslicach, gdzie wiejski krajobraz i ciepła atmosfera zapewnią niezapomniane przeżycia.Więcej ścieżek rowerowych można znaleść na stronach:

18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page